Välkommen till din träningskompis

Actic, Högdalen

Stockholm

Här finns träningsformer som passar alla. Styrke- och konditionsträning, fartfyllda gruppträningsklasser och simning ingår i medlemskapet. Actic Högdalen erbjuder även simskola och danskurser.

  • Gruppträning
  • Kondition
  • Styrketräning
  • Motionssim
  • Träning med instruktör
  • Personlig träning
  • Uppföljning
  • Vattengympa
  • MAX-kort Sverige
  • Bastu
  • Lifestyle
  • BIA-mätning

Kontakta oss

Rangstaplan 2
12454 BANDHAGEN

+46(0)851921211

Se öppettider
vecka 13
Mån 27 Mar
06:45
Spinning

30 min

Pia Nimsten
Spinning26
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - Dynamisk Yoga1
16:45
Step Dance

45 min

Lina Olsson
Step Dance30
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina Olsson
Aerobic Dance27
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya Grillo
BODYCOMBAT™4
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla Nielsen
BODYPUMP™15
18:30
Spinning

55 min

Jessica Nilholt
Spinning2
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga3
19:00
JALLABINA®

55 min

Lena Helt
JALLABINA®18
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna Liljedahl
Aqua Challenge6
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya Grillo
Box by Actic15
Tis 28 Mar
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill Khysing
Coreboard mama/baby10
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart Nystrand
Zumba® Gold0
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla Holmström
Aqua by Actic16
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena Rakell
Yoga - Restorative Yoga2
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya Grillo
Zumba®17
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena Rakell
Challenge by Actic9
18:00
Spinning

30 min

Pernilla Samuelsson
Spinning5
18:30
Gympa

55 min

Annelie Samuelsson
Gympa22
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta Oldenburg
Yoga - Dynamisk Yoga Bas12
18:45
Spinning

30 min

Pernilla Samuelsson
Spinning3
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla Samuelsson
Actic Core4
19:30
Meditation

55 min

Marta Oldenburg
Meditation14
20:10
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla Samuelsson
ATC (Actic Training Circuit)4
Ons 29 Mar
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga9
11:00
JALLABINA®

55 min

Lena Helt
JALLABINA®30
16:55
Actic Core

30 min

Maria Ernström
Actic Core25
17:30
Spinning

45 min

Jessica Nilholt
Spinning3
17:30
Step

55 min

Maria Ernström
Step24
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - YinYoga6
18:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica Nilholt
Actic Dynamic Flex18
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia Högström
BODYCOMBAT™13
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena Rakell
Yoga - Dynamisk Yoga6
19:05
Afro

55 min

Sabina Boman
Afro20
19:30
Aqua Challenge

45 min

Jessica Nilholt
Aqua Challenge4
19:30
ATC (Actic Training Circuit)3
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia Högström
BODYPUMP™29
20:00
JALLABINA®

55 min

Lena Helt
JALLABINA®21
Tor 30 Mar
07:00
ATC (Actic Training Circuit)9
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby12
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness30
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga2
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core19
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex5
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic24
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning9
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®30
18:30
Yoga - Restorative Yoga0
19:00
ATC (Actic Training Circuit)2
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Box by Actic

75 min

Reza PourehBoka
Box by Actic19
Fre 31 Mar
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Emmi KirkholtBoka
Yoga - Dynamisk Yoga8
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic10
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™18
17:35
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka Köplats
Zumba®0
18:35
Zumba®

45 min

Jhoanna BanonBoka Köplats
Zumba®0
Lör 1 Apr
09:30
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Viktors ViherskisBoka
ATC (Actic Training Circuit)1
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sonja Marianne LindbladBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™25
10:30
Actic Core

30 min

Viktors ViherskisBoka
Actic Core5
11:00
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates11
11:15
Spinning

55 min

Viktors ViherskisBoka
Spinning14
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka Köplats
Zumba®0
Sön 2 Apr
10:15
ATC (Actic Training Circuit)0
11:15
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Dynamic Flex4
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®9
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa28
16:00
BODYPUMP™

55 min

Maria ErnströmBoka
BODYPUMP™34
17:00
Yoga - LivsYoga

75 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - LivsYoga18
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™28
Mån 3 Apr
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning33
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga17
16:45
Step Dance

45 min

Lina OlssonBoka
Step Dance38
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina OlssonBoka
Aerobic Dance36
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™14
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning17
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla NielsenBoka
BODYPUMP™26
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge2
19:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex21
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Box by Actic24
Tis 4 Apr
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill KhysingBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold13
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic26
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga7
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®25
17:30
Pilates

55 min

Lina OlssonBoka
Pilates19
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic25
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning9
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa36
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta OldenburgBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas20
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Actic Core0
19:30
Meditation

55 min

Marta OldenburgBoka
Meditation20
20:10
ATC (Actic Training Circuit)0
Ons 5 Apr
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga19
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic29
11:30
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates22
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla HolmströmBoka
Actic Dynamic Flex29
16:55
Actic Core

30 min

Maria ErnströmBoka
Actic Core38
17:30
Spinning

45 min

Jessica NilholtBoka
Spinning26
17:30
Step

55 min

Maria ErnströmBoka
Step36
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga16
18:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex24
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™24
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga16
19:00
Aqua Challenge

45 min

Thomas AnderssonBoka
Aqua Challenge17
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro31
19:30
ATC (Actic Training Circuit)15
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™39
Tor 6 Apr
07:00
ATC (Actic Training Circuit)15
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness39
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga21
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core38
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex23
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic30
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning29
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®37
18:30
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - Restorative Yoga12
19:00
ATC (Actic Training Circuit)16
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning9
19:30
Box by Actic

75 min

Reza PourehBoka
Box by Actic26
Fre 7 Apr
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga21
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic29
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™37
17:35
Zumba®

55 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®27
18:35
Zumba®

45 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®35
Lör 8 Apr
09:30
ATC (Actic Training Circuit)13
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga12
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™37
10:20
ATC (Actic Training Circuit)14
11:00
Pilates

55 min

Sonja Marianne LindbladBoka
Pilates24
11:15
Spinning

55 min

Pia NimstenBoka
Spinning30
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®32
12:20
Actic Core

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Core38
Sön 9 Apr
10:15
ATC (Actic Training Circuit)8
11:15
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning29
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Dynamic Flex24
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®32
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa35
16:00
BODYPUMP™

55 min

Maria ErnströmBoka
BODYPUMP™39
17:00
Yoga - LivsYoga

75 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - LivsYoga24
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™35
Mån 10 Apr
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning34
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga22
16:45
Step Dance

45 min

Lina OlssonBoka
Step Dance39
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina OlssonBoka
Aerobic Dance39
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™27
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning33
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga16
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla NielsenBoka
BODYPUMP™38
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge24
19:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex25
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Box by Actic25
Tis 11 Apr
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill KhysingBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold35
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic30
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga12
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®39
17:30
Pilates

55 min

Lina OlssonBoka
Pilates23
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic30
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning30
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta OldenburgBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas26
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa40
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning25
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Core33
19:30
Meditation

55 min

Marta OldenburgBoka
Meditation24
20:10
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla SamuelssonBoka
ATC (Actic Training Circuit)15
Ons 12 Apr
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga24
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic30
11:30
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates24
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla HolmströmBoka
Actic Dynamic Flex30
16:55
Actic Core

30 min

Maria ErnströmBoka
Actic Core40
17:30
Spinning

45 min

Jessica NilholtBoka
Spinning34
17:30
Step

55 min

Maria ErnströmBoka
Step40
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga26
18:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex25
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™39
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga24
19:00
Aqua Challenge

45 min

Rullande InstruktörBoka
Aqua Challenge20
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro35
19:30
ATC (Actic Training Circuit)18
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™39
Tor 13 Apr
Inga klasser
Fre 14 Apr
Inga klasser
Lör 15 Apr
Inga klasser
Sön 16 Apr
Inga klasser

SPORTLOV vecka 9

Simhallen: 

Måndag 27/2 kl. 12.00 – 16.00: Hopptorn och klättervägg
Tisdag 28/2 kl. 12.00 – 16.00 Hopptorn, klättervägg och märkestagning
Onsdag 1/3 kl. 12.00 – 16.00 BLÄCKFISKEN
Torsdag 2/3 kl. 12.00 – 16.00 Hopptorn och klättervägg
Torsdag 2/3 kl. 14.00  Aqua / Vattengympa
Fredag 3/3 kl. 12.00 – 16.00 Vattendisco, hopptorn och klättervägg

Sporthallen:

Tisdag 28/2 kl. 10.00 – 15.00 UPPLEVELSEPARK (hoppborg m.m)
I samarbete med Stockholms stad.

Bli medlem idag!

Välj ditt medlemskort

Gå vidare Övriga prislistor

Prova på kostnadsfritt

Helt kostnadsfritt bjuder vi dig på 60 minuter provträning! Du kan träna både i gymmet eller testa på ett gruppträningspass.

 

Ta första steget

Fyll i formuläret och få en kod som du visar upp på anläggningen.

Group 7
Se filmen

#ingaursäkter

Allt på ett kort

Träning och simning

På många orter hittar du Actic i anslutning till simhallen. På merparten av dessa anläggningar ingår entrén till simhallen i medlemskapet. Det innebär att du har möjlighet att träna och simma på samma kort.

Vill du veta mer?

Ett bra stöd mot målet

Actic App

Håll koll på all din träning var du än är med vår app till iPhone och Android. Vår app är en kostnadsfri tjänst som ingår i alla våra medlemskap. Om du inte redan har den, ladda ned den idag!