Välkommen till din träningskompis

Actic, Högdalen

Stockholm

Här finns träningsformer som passar alla. Styrke- och konditionsträning, fartfyllda gruppträningsklasser och simning ingår i medlemskapet. Actic Högdalen erbjuder även simskola och danskurser.

  • Gruppträning
  • Kondition
  • Styrketräning
  • Motionssim
  • Träning med instruktör
  • Personlig träning
  • Uppföljning
  • Vattengympa
  • MAX-kort Sverige
  • Bastu
  • Lifestyle
  • BIA-mätning

Kontakta oss

Rangstaplan 2
12454 BANDHAGEN

+46(0)851921211

Se öppettider
vecka 21
Mån 22 May
06:45
Spinning

30 min

Pia Nimsten
Spinning24
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - Dynamisk Yoga15
16:45
Step Dance

45 min

Lina Olsson
Step Dance29
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina Olsson
Aerobic Dance30
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Thomas Häggback
BODYCOMBAT™9
18:30
Spinning

55 min

Jessica Nilholt
Spinning14
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga4
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla Nielsen
BODYPUMP™9
19:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica Nilholt
Actic Dynamic Flex8
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya Grillo
Box by Actic21
Tis 23 May
06:30
Träning inför Vansbro

55 min

Annika Andersson
Träning inför Vansbro0
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill Khysing
Coreboard mama/baby11
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart Nystrand
Zumba® Gold13
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla Holmström
Aqua by Actic1
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena Rakell
Yoga - Restorative Yoga7
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya Grillo
Zumba®18
17:30
Pilates

55 min

Lina Olsson
Pilates7
17:30
Challenge by Actic

55 min

Oscar Anaya Grillo
Challenge by Actic19
18:00
Spinning

30 min

Pernilla Samuelsson
Spinning5
18:30
Gympa

55 min

Ann Brändström
Gympa25
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Anisha Uljanic
Yoga - Dynamisk Yoga Bas10
18:45
Spinning

30 min

Pernilla Samuelsson
Spinning0
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla Samuelsson
Actic Core4
20:10
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla Samuelsson
ATC (Actic Training Circuit)3
Ons 24 May
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga4
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla Holmström
Challenge by Actic26
11:30
Pilates

55 min

Ingrid Landgraff
Pilates16
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla Holmström
Actic Dynamic Flex26
16:55
Actic Core

30 min

Maria Ernström
Actic Core33
17:30
Step

55 min

Maria Ernström
Step32
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - YinYoga18
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia Högström
BODYCOMBAT™18
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena Rakell
Yoga - Dynamisk Yoga18
19:00
Aqua by Actic

45 min

Catherine Arnelöf
Aqua by Actic12
19:05
Afro

55 min

Sabina Boman
Afro27
19:30
ATC (Actic Training Circuit)9
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia Högström
BODYPUMP™26
Tor 25 May
07:00
ATC (Actic Training Circuit)9
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid Landgraff
Senior Fitness32
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena Rakell
Coreboard mama/baby10
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - YinYoga13
17:00
Actic Core

30 min

Liza Malmgren
Actic Core18
17:35
Spinning

30 min

Liza Malmgren
Spinning7
Fre 26 May
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga6
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann Törnqvist
Aqua by Actic18
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam Höglund
BODYPUMP™23
17:35
Zumba®

55 min

Reynier Reyes Parrado
Zumba®10
18:35
Zumba®

45 min

Reynier Reyes Parrado
Zumba®22
Lör 27 May
09:30
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Viktors Viherskis
ATC (Actic Training Circuit)8
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga2
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi Meister
BODYPUMP™22
10:30
Actic Core

30 min

Viktors Viherskis
Actic Core18
11:00
Pilates

55 min

Ingrid Landgraff
Pilates16
11:15
Spinning

55 min

Viktors Viherskis
Spinning19
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya Grillo
Zumba®12
Sön 28 May
10:15
ATC (Actic Training Circuit)0
11:15
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Dynamic Flex15
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®16
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa30
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™26
Mån 29 May
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning29
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga13
16:45
Step Dance

45 min

Lina OlssonBoka
Step Dance36
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina OlssonBoka
Aerobic Dance37
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™14
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning15
18:30
BODYPUMP™

55 min

Pernilla StenqvistBoka
BODYPUMP™25
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge12
19:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex13
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Box by Actic23
Tis 30 May
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill KhysingBoka
Coreboard mama/baby14
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold30
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic21
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga11
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®23
17:30
Pilates

55 min

Lina OlssonBoka
Pilates18
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic22
17:30
Träning inför Vansbro

55 min

Annika AnderssonBoka
Träning inför Vansbro46
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning11
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa40
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Anisha UljanicBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas16
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Meditation

55 min

Anisha UljanicBoka
Meditation18
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Actic Core0
20:10
ATC (Actic Training Circuit)0
Ons 31 May
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga13
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic28
11:30
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates21
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla HolmströmBoka
Actic Dynamic Flex29
16:55
Actic Core

30 min

Pernilla StenqvistBoka
Actic Core36
17:30
Spinning

45 min

Pernilla StenqvistBoka
Spinning28
17:30
Step

55 min

Katarina Johnsson TärnellBoka
Step36
18:00
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga16
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™27
19:00
Aqua by Actic

45 min

Thomas AnderssonBoka
Aqua by Actic15
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro31
19:30
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla StenqvistBoka
ATC (Actic Training Circuit)8
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™33
19:35
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga15
Tor 1 Jun
07:00
ATC (Actic Training Circuit)15
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby14
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness38
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga18
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core33
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex21
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic28
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning25
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®33
19:00
ATC (Actic Training Circuit)11
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning10
19:30
Box by Actic

75 min

Coke ZubanBoka
Box by Actic26
Fre 2 Jun
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga13
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic26
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™31
17:35
Zumba®

55 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®3
Lör 3 Jun
09:30
ATC (Actic Training Circuit)3
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sudheesh BalakrishnanBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™38
10:30
Actic Core

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Core25
11:00
Pilates

55 min

Sonja Marianne LindbladBoka
Pilates23
11:15
Spinning

55 min

Pia NimstenBoka
Spinning27
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®24
Sön 4 Jun
10:15
ATC (Actic Training Circuit)9
11:15
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning28
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Dynamic Flex24
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®31
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa35
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™34
Mån 5 Jun
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning33
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga21
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™26
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning31
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga13
18:30
BODYPUMP™

55 min

Pernilla StenqvistBoka
BODYPUMP™38
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge24
19:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex19
Tis 6 Jun
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold35
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic30
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga10
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®38
Ons 7 Jun
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga22
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic30
11:30
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates24
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla HolmströmBoka
Actic Dynamic Flex30
16:55
Actic Core

30 min

Pernilla StenqvistBoka
Actic Core40
17:30
Spinning

45 min

Pernilla StenqvistBoka
Spinning34
17:30
Step

55 min

Katarina Johnsson TärnellBoka
Step40
18:00
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga22
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™38
19:00
Aqua by Actic

45 min

Thomas AnderssonBoka
Aqua by Actic20
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro35
19:30
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla StenqvistBoka
ATC (Actic Training Circuit)20
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™39
19:35
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga25
Tor 8 Jun
07:00
ATC (Actic Training Circuit)15
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness40
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga23
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core40
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex25
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic30
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning34
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®39
19:00
ATC (Actic Training Circuit)18
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning28
Fre 9 Jun
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga22
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic30
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™38
17:35
Zumba®

55 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®38
Lör 10 Jun
09:30
ATC (Actic Training Circuit)16
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga16
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™40
10:30
Actic Core

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Core35
11:00
Yoga - Restorative Yoga

120 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga12
11:15
Spinning

55 min

Pia NimstenBoka
Spinning34
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®34
Sön 11 Jun
10:15
ATC (Actic Training Circuit)18
11:15
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning34
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Dynamic Flex25
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®35
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa35
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™40

Bli medlem idag!

Välj ditt medlemskort

Gå vidare Övriga prislistor

Nyhet

Träna inför Vansbrosimmet!

Tillsammans med Team Snabbare kommer vi på Actic Högdalen att hjälpa dig med allt du behöver inför Vansbrosimmet!

20 April kl. 06.30-07.30 på Actic Högdalen Vi bjuder på fika efter simträningen!
23 maj kl. 06.30-07.30 på Actic Högdalen. Vi bjuder på frukost efter simträningen!
30 maj kl. 17.30-18.30 på Hellasgården. Denna dag kan du testa nya våtdräkter (men ta med en egen våtdräkt).
13 juni kl. 17.30-18.30 på Hellasgården (medtag egen våtdräkt)

Du kan boka din plats på actic.se, i receptionen eller via appen!

Prova på kostnadsfritt

Helt kostnadsfritt bjuder vi dig på 60 minuter provträning! Du kan träna både i gymmet eller testa på ett gruppträningspass.

 

Ta första steget

Fyll i formuläret och få en kod som du visar upp på anläggningen.


Nyheter

Actic Junior

Actic Junior är ett medlemskap där barn mellan 11 – 15 år får träna tillsammans med sin målsman på anläggningen.

Tillsammans får ni en introduktion i träning tillsammans med en personlig tränare. Efter det är det bara för dig och ditt barn att komma igång med härlig träning tillsammans!

Group 7
Se filmen

#ingaursäkter

Allt på ett kort

Träning och simning

På många orter hittar du Actic i anslutning till simhallen. På merparten av dessa anläggningar ingår entrén till simhallen i medlemskapet. Det innebär att du har möjlighet att träna och simma på samma kort.

Vill du veta mer?

Ett bra stöd mot målet

Actic App

Håll koll på all din träning var du än är med vår app till iPhone och Android. Vår app är en kostnadsfri tjänst som ingår i alla våra medlemskap. Om du inte redan har den, ladda ned den idag!