Välkommen till din träningskompis

Actic, Högdalen

Stockholm

Här finns träningsformer som passar alla. Styrke- och konditionsträning, fartfyllda gruppträningsklasser och simning ingår i medlemskapet. Actic Högdalen erbjuder även simskola och danskurser.

  • Gruppträning
  • Kondition
  • Styrketräning
  • Motionssim
  • Träning med instruktör
  • Personlig träning
  • Uppföljning
  • Vattengympa
  • MAX-kort Sverige
  • Bastu
  • Lifestyle
  • BIA-mätning

Kontakta oss

Rangstaplan 2
12454 BANDHAGEN

+46(0)851921211

Se öppettider
vecka 13
Mån 27 Mar
06:45
Spinning

30 min

Pia Nimsten
Spinning26
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena Rakell
Yoga - Dynamisk Yoga1
16:45
Step Dance

45 min

Lina Olsson
Step Dance30
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina Olsson
Aerobic Dance27
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya Grillo
BODYCOMBAT™4
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla Nielsen
BODYPUMP™15
18:30
Spinning

55 min

Jessica Nilholt
Spinning2
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh Balakrishnan
Yoga - Dynamisk Yoga3
19:00
JALLABINA®

55 min

Lena Helt
JALLABINA®18
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna Liljedahl
Aqua Challenge6
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya Grillo
Box by Actic15
Tis 28 Mar
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill Khysing
Coreboard mama/baby10
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart Nystrand
Zumba® Gold-6
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla Holmström
Aqua by Actic13
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena Rakell
Yoga - Restorative Yoga0
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®14
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic7
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning-2
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa29
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta OldenburgBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas10
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Actic Core0
19:30
Meditation

55 min

Marta OldenburgBoka
Meditation15
20:10
ATC (Actic Training Circuit)0
Ons 29 Mar
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga7
11:00
JALLABINA®

55 min

Lena HeltBoka
JALLABINA®24
16:55
Actic Core

30 min

Maria ErnströmBoka
Actic Core30
17:30
Spinning

45 min

Jessica NilholtBoka
Spinning2
17:30
Step

55 min

Maria ErnströmBoka
Step32
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga2
18:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex17
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™18
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga3
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro24
19:30
Aqua Challenge

45 min

Rullande InstruktörBoka
Aqua Challenge3
19:30
ATC (Actic Training Circuit)2
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™27
20:00
JALLABINA®

55 min

Lena HeltBoka
JALLABINA®25
Tor 30 Mar
07:00
ATC (Actic Training Circuit)8
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby13
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness33
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga6
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core21
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex7
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic24
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning7
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®29
18:30
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - Restorative Yoga4
19:00
ATC (Actic Training Circuit)2
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Box by Actic

75 min

Reza PourehBoka
Box by Actic18
Fre 31 Mar
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Emmi KirkholtBoka
Yoga - Dynamisk Yoga2
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic15
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™21
17:35
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka Köplats
Zumba®0
18:35
Zumba®

45 min

Jhoanna BanonBoka
Zumba®1
Lör 1 Apr
09:30
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Viktors ViherskisBoka
ATC (Actic Training Circuit)2
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sonja Marianne LindbladBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™26
10:30
Actic Core

30 min

Viktors ViherskisBoka
Actic Core10
11:00
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates16
11:15
Spinning

55 min

Viktors ViherskisBoka
Spinning14
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®2
Sön 2 Apr
10:15
ATC (Actic Training Circuit)0
11:15
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Dynamic Flex4
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®8
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa28
16:00
BODYPUMP™

55 min

Maria ErnströmBoka
BODYPUMP™34
17:00
Yoga - LivsYoga

75 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - LivsYoga22
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™29
Mån 3 Apr
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning33
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga20
16:45
Step Dance

45 min

Lina OlssonBoka
Step Dance39
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina OlssonBoka
Aerobic Dance36
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™18
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning21
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla NielsenBoka
BODYPUMP™30
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka Köplats
Yoga - Dynamisk Yoga0
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge9
19:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex21
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Box by Actic25
Tis 4 Apr
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill KhysingBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold16
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic27
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga6
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®32
17:30
Pilates

55 min

Lina OlssonBoka
Pilates23
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic26
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning18
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta OldenburgBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas24
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa39
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka Köplats
Spinning0
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Core3
19:30
Meditation

55 min

Marta OldenburgBoka
Meditation23
20:10
ATC (Actic Training Circuit)0
Ons 5 Apr
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga21
11:00
Challenge by Actic

30 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic29
11:30
Pilates

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Pilates24
11:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Nilla HolmströmBoka
Actic Dynamic Flex29
16:55
Actic Core

30 min

Maria ErnströmBoka
Actic Core40
17:30
Spinning

45 min

Jessica NilholtBoka
Spinning33
17:30
Step

55 min

Maria ErnströmBoka
Step39
17:30
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga19
18:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex25
18:30
BODYCOMBAT™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYCOMBAT™32
18:35
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga18
19:00
Aqua Challenge

45 min

Thomas AnderssonBoka
Aqua Challenge19
19:05
Afro

55 min

Sabina BomanBoka
Afro34
19:30
ATC (Actic Training Circuit)17
19:30
BODYPUMP™

55 min

Pia HögströmBoka
BODYPUMP™39
Tor 6 Apr
07:00
ATC (Actic Training Circuit)15
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Helena RakellBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Senior Fitness

55 min

Ingrid LandgraffBoka
Senior Fitness40
12:00
Yoga - YinYoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - YinYoga22
17:00
Actic Core

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Core38
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Liza MalmgrenBoka
Actic Dynamic Flex23
17:30
Challenge by Actic

55 min

Nilla HolmströmBoka
Challenge by Actic30
18:10
Spinning

30 min

Liza MalmgrenBoka
Spinning30
18:30
PILOXING®

55 min

Elvira YarashukBoka
PILOXING®37
18:30
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - Restorative Yoga12
19:00
ATC (Actic Training Circuit)16
19:00
Spinning

75 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning11
19:30
Box by Actic

75 min

Reza PourehBoka
Box by Actic26
Fre 7 Apr
07:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga23
11:00
Aqua by Actic

45 min

Susann TörnqvistBoka
Aqua by Actic30
16:30
BODYPUMP™

55 min

Miriam HöglundBoka
BODYPUMP™37
17:35
Zumba®

55 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®31
18:35
Zumba®

45 min

Reynier Reyes ParradoBoka
Zumba®36
Lör 8 Apr
09:30
ATC (Actic Training Circuit)14
09:30
Yoga - Dynamisk Yoga

75 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga15
10:00
BODYPUMP™

55 min

Imbi MeisterBoka
BODYPUMP™38
10:20
ATC (Actic Training Circuit)15
11:00
Pilates

55 min

Sonja Marianne LindbladBoka
Pilates24
11:15
Spinning

55 min

Pia NimstenBoka
Spinning31
11:15
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®34
12:20
Actic Core

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Core39
Sön 9 Apr
10:15
ATC (Actic Training Circuit)12
11:15
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning30
11:50
Actic Dynamic Flex

30 min

Pia NimstenBoka
Actic Dynamic Flex24
15:00
Zumba®

55 min

Francisca Hernandez ArmasBoka
Zumba®32
16:00
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa35
16:00
BODYPUMP™

55 min

Maria ErnströmBoka
BODYPUMP™39
17:00
Yoga - LivsYoga

75 min

Mikael WennbergBoka
Yoga - LivsYoga24
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
BODYCOMBAT™36
Mån 10 Apr
06:45
Spinning

30 min

Pia NimstenBoka
Spinning34
11:00
Yoga - Dynamisk Yoga

55 min

Helena RakellBoka
Yoga - Dynamisk Yoga23
16:45
Step Dance

45 min

Lina OlssonBoka
Step Dance39
17:30
Aerobic Dance

55 min

Lina OlssonBoka
Aerobic Dance39
18:00
BODYCOMBAT™

55 min

Pernilla SamuelssonBoka
BODYCOMBAT™29
18:30
Spinning

55 min

Jessica NilholtBoka
Spinning33
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga

90 min

Sudheesh BalakrishnanBoka
Yoga - Dynamisk Yoga17
18:30
BODYPUMP™

55 min

Gunilla NielsenBoka
BODYPUMP™38
19:00
Aqua Challenge

45 min

Anna LiljedahlBoka
Aqua Challenge24
19:35
Actic Dynamic Flex

30 min

Jessica NilholtBoka
Actic Dynamic Flex25
19:45
Box by Actic

75 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Box by Actic25
Tis 11 Apr
10:00
Coreboard mama/baby

45 min

Jill KhysingBoka
Coreboard mama/baby15
10:00
Zumba® Gold

45 min

Sture Ernst Lennart NystrandBoka
Zumba® Gold35
11:00
Aqua by Actic

45 min

Nilla HolmströmBoka
Aqua by Actic30
11:00
Yoga - Restorative Yoga

90 min

Helena RakellBoka
Yoga - Restorative Yoga12
16:30
Zumba®

55 min

Oscar Anaya GrilloBoka
Zumba®40
17:30
Pilates

55 min

Lina OlssonBoka
Pilates23
17:30
Challenge by Actic

55 min

Helena RakellBoka
Challenge by Actic30
18:00
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning33
18:30
Yoga - Dynamisk Yoga Bas

55 min

Marta OldenburgBoka
Yoga - Dynamisk Yoga Bas26
18:30
Gympa

55 min

Annelie SamuelssonBoka
Gympa40
18:45
Spinning

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Spinning29
19:30
Actic Core

30 min

Pernilla SamuelssonBoka
Actic Core34
19:30
Meditation

55 min

Marta OldenburgBoka
Meditation24
20:10
ATC (Actic Training Circuit)

45 min

Pernilla SamuelssonBoka
ATC (Actic Training Circuit)16
Ons 12 Apr
Inga klasser
Tor 13 Apr
Inga klasser
Fre 14 Apr
Inga klasser
Lör 15 Apr
Inga klasser
Sön 16 Apr
Inga klasser

SPORTLOV vecka 9

Simhallen: 

Måndag 27/2 kl. 12.00 – 16.00: Hopptorn och klättervägg
Tisdag 28/2 kl. 12.00 – 16.00 Hopptorn, klättervägg och märkestagning
Onsdag 1/3 kl. 12.00 – 16.00 BLÄCKFISKEN
Torsdag 2/3 kl. 12.00 – 16.00 Hopptorn och klättervägg
Torsdag 2/3 kl. 14.00  Aqua / Vattengympa
Fredag 3/3 kl. 12.00 – 16.00 Vattendisco, hopptorn och klättervägg

Sporthallen:

Tisdag 28/2 kl. 10.00 – 15.00 UPPLEVELSEPARK (hoppborg m.m)
I samarbete med Stockholms stad.

Bli medlem idag!

Välj ditt medlemskort

Gå vidare Övriga prislistor

Prova på kostnadsfritt

Helt kostnadsfritt bjuder vi dig på 60 minuter provträning! Du kan träna både i gymmet eller testa på ett gruppträningspass.

 

Ta första steget

Fyll i formuläret och få en kod som du visar upp på anläggningen.

Group 7
Se filmen

#ingaursäkter

Allt på ett kort

Träning och simning

På många orter hittar du Actic i anslutning till simhallen. På merparten av dessa anläggningar ingår entrén till simhallen i medlemskapet. Det innebär att du har möjlighet att träna och simma på samma kort.

Vill du veta mer?

Ett bra stöd mot målet

Actic App

Håll koll på all din träning var du än är med vår app till iPhone och Android. Vår app är en kostnadsfri tjänst som ingår i alla våra medlemskap. Om du inte redan har den, ladda ned den idag!