Välkommen till din träningskompis

Actic, Hagabadet

Örebro

I Haga centrum hittar vi Actic Hagabadet. På luftiga ytor erbjuds du gym, simning samt ett varierat utbud av spännande gruppträningspass. Hos oss har du även gratis parkering.

  • Gruppträning
  • Kondition
  • Styrketräning
  • Motionssim
  • Träning med instruktör
  • Uppföljning
  • Solarium
  • Bastu
  • Personlig träning
  • BIA-mätning

Kontakta oss

Vaktelvägen 2
70348 ÖREBRO

+46(0)19212147

Se öppettider
vecka 07
Mån 13 Feb
07:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund Olsson
Vattenträning 14
10:00
Senior Challenge

55 min

Maria Palmroth
Senior Challenge0
12:00
CXWORX™

30 min

Camilla Söderström
CXWORX™12
17:00
GRIT™ STRENGTH

30 min

Maria Palmroth
GRIT™ STRENGTH2
17:15
Spinning

55 min

Camilla Francke
Spinning0
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Maria Palmroth
Actic Dynamic Flex6
18:00
CXWORX™

30 min

Maria Palmroth
CXWORX™3
18:20
Spinning

55 min

Anna Elvkull
Spinning6
18:20
BODYPUMP™

55 min

Ulrika Harryson
BODYPUMP™4
19:00
Pilates

55 min

Therese Lyrholt
Pilates8
19:30
Zumba®

55 min

Malin Ångman
Zumba®6
Tis 14 Feb
10:00
Senior Challenge

55 min

Malin Säterås
Senior Challenge19
17:00
GRIT™ CARDIO

30 min

Camilla Söderström
GRIT™ CARDIO2
17:20
Actic Core

45 min

Bea Scherp
Actic Core11
17:30
Tabata by Actic

30 min

Camilla Söderström
Tabata by Actic10
18:15
Les Mills SPRINT™

30 min

Camilla Francke
Les Mills SPRINT™11
18:15
Functional Toning by Actic

45 min

Maria Palmroth
Functional Toning by Actic18
18:15
BODYBALANCE™

55 min

Camilla Söderström
BODYBALANCE™15
Ons 15 Feb
06:30
Spinning

55 min

Anne Marie Eldholm
Spinning8
10:00
Senior Challenge

55 min

Camilla Söderström
Senior Challenge2
12:00
Tabata by Actic

30 min

Camilla Söderström
Tabata by Actic26
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Linnea Lindlöv
BODYCOMBAT™13
17:30
Yoga

55 min

Lisa Gullberg
Yoga14
18:00
RPM™

55 min

Anna Elvkull
RPM™3
18:20
BODYPUMP™

55 min

Ulrika Harryson
BODYPUMP™15
19:30
Zumba®

55 min

Daniela de Santi
Zumba®6
Tor 16 Feb
08:00
Vatten Qigong

30 min

Maria Lysegård
Vatten Qigong0
17:15
Indoor Running by Actic

30 min

Anne Marie Eldholm
Indoor Running by Actic1
17:15
CXWORX™

30 min

Camilla Söderström
CXWORX™4
18:00
Les Mills SPRINT™

30 min

Anne Marie Eldholm
Les Mills SPRINT™4
18:00
Tabata by Actic

45 min

Camilla Söderström
Tabata by Actic5
18:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund Olsson
Vattenträning 11
18:30
BODYBALANCE™

55 min

Maria Palmroth
BODYBALANCE™15
18:40
Spinning

55 min

Caroline Söderquist
Spinning6
19:00
Afro

55 min

Malin Ångman
Afro3
Fre 17 Feb
06:30
Spinning

55 min

Anna Elvkull
Spinning8
10:00
Senior Challenge

55 min

Maria Palmroth
Senior Challenge3
12:00
BODYPUMP™

55 min

Camilla Söderström
BODYPUMP™23
16:30
Actic Core

30 min

Elin Törnecrantz
Actic Core12
16:30
GRIT™ STRENGTH

30 min

Andreas Kangro
GRIT™ STRENGTH11
17:00
Spinning

45 min

Elin Törnecrantz
Spinning1
Lör 18 Feb
09:30
Spinning

55 min

Anna Elvkull
Spinning4
09:30
BODYPUMP™

55 min

Linnea Lindlöv
BODYPUMP™15
Sön 19 Feb
10:00
Indoor Running by Actic

30 min

Rullande Instruktör
Indoor Running by Actic3
15:30
BODYCOMBAT™

45 min

Evelina Eklund
BODYCOMBAT™6
16:15
BODYBALANCE™

55 min

Evelina Eklund
BODYBALANCE™10
Mån 20 Feb
07:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund OlssonBoka
Vattenträning 12
10:00
Senior Challenge

55 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
Senior Challenge0
12:00
CXWORX™

30 min

Camilla SöderströmBoka
CXWORX™14
17:00
GRIT™ STRENGTH

30 min

Maria PalmrothBoka Köplats
GRIT™ STRENGTH0
17:15
Spinning

55 min

Camilla FranckeBoka Köplats
Spinning0
17:30
Actic Dynamic Flex0
18:00
CXWORX™

30 min

Maria PalmrothBoka Köplats
CXWORX™0
18:20
Spinning

55 min

Louice StålkrantzBoka Köplats
Spinning0
18:20
BODYPUMP™

55 min

Linnea LindlövBoka Köplats
BODYPUMP™0
19:00
Pilates

55 min

Therese LyrholtBoka
Pilates7
19:30
Zumba®

55 min

Malin ÅngmanBoka Köplats
Zumba®0
Tis 21 Feb
10:00
Senior Challenge

55 min

Malin SäteråsBoka
Senior Challenge9
17:00
GRIT™ CARDIO

30 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
GRIT™ CARDIO0
17:20
Actic Core

45 min

Bea ScherpBoka Köplats
Actic Core0
17:30
Tabata by Actic

30 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
Tabata by Actic0
18:15
Les Mills SPRINT™0
18:15
Functional Toning by Actic

45 min

Maria PalmrothBoka
Functional Toning by Actic13
18:15
BODYBALANCE™

55 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
BODYBALANCE™0
Ons 22 Feb
06:30
Spinning

55 min

Anne Marie EldholmBoka
Spinning8
10:00
Senior Challenge

55 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
Senior Challenge0
12:00
Tabata by Actic

30 min

Camilla SöderströmBoka
Tabata by Actic27
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Linnea LindlövBoka
BODYCOMBAT™15
17:30
Yoga

55 min

Elin SandbergBoka
Yoga8
18:00
RPM™

55 min

Anna ElvkullBoka Köplats
RPM™0
18:20
BODYPUMP™

55 min

Ulrika HarrysonBoka
BODYPUMP™9
19:30
Zumba®

55 min

Daniela de SantiBoka
Zumba®2
Tor 23 Feb
08:00
Vatten Qigong

30 min

Maria LysegårdBoka
Vatten Qigong8
17:15
Indoor Running by Actic

30 min

Anne Marie EldholmBoka Köplats
Indoor Running by Actic0
17:15
CXWORX™

30 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
CXWORX™0
18:00
Les Mills SPRINT™

30 min

Anne Marie EldholmBoka Köplats
Les Mills SPRINT™0
18:00
Tabata by Actic

45 min

Camilla SöderströmBoka Köplats
Tabata by Actic0
18:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund OlssonBoka
Vattenträning 13
18:30
BODYBALANCE™

55 min

Maria PalmrothBoka
BODYBALANCE™11
18:40
Spinning

55 min

Ida BergBoka
Spinning5
19:00
Afro

55 min

Malin ÅngmanBoka Köplats
Afro0
Fre 24 Feb
06:30
Spinning

55 min

Anna ElvkullBoka
Spinning10
10:00
Senior Challenge

55 min

Maria PalmrothBoka Köplats
Senior Challenge0
12:00
BODYPUMP™

55 min

Camilla SöderströmBoka
BODYPUMP™19
16:30
Actic Core

30 min

Anne Marie EldholmBoka
Actic Core2
16:30
GRIT™ STRENGTH

30 min

Andreas KangroBoka
GRIT™ STRENGTH14
17:00
Spinning

45 min

Anne Marie EldholmBoka Köplats
Spinning0
Lör 25 Feb
09:30
BODYPUMP™

55 min

Camilla SöderströmBoka
BODYPUMP™21
09:30
Happening Spinning

90 min

Caroline SöderquistBoka Köplats
Happening Spinning0
Sön 26 Feb
10:00
Indoor Running by Actic

30 min

Rullande InstruktörBoka
Indoor Running by Actic3
15:30
BODYCOMBAT™

45 min

Evelina EklundBoka
BODYCOMBAT™16
16:15
BODYBALANCE™

55 min

Evelina EklundBoka
BODYBALANCE™10
Mån 27 Feb
07:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund OlssonBoka
Vattenträning 29
10:00
Senior Challenge

55 min

Camilla SöderströmBoka
Senior Challenge14
12:00
CXWORX™

30 min

Camilla SöderströmBoka
CXWORX™20
17:00
GRIT™ STRENGTH

30 min

Maria PalmrothBoka
GRIT™ STRENGTH24
17:15
Spinning

55 min

Camilla FranckeBoka
Spinning2
17:30
Actic Dynamic Flex

30 min

Maria PalmrothBoka
Actic Dynamic Flex28
18:00
CXWORX™

30 min

Maria PalmrothBoka
CXWORX™20
18:20
Spinning

55 min

Anna ElvkullBoka
Spinning19
18:20
BODYPUMP™

55 min

Linnea LindlövBoka
BODYPUMP™32
19:00
Pilates

55 min

Therese LyrholtBoka
Pilates28
19:30
Zumba®

55 min

Malin ÅngmanBoka
Zumba®25
Tis 28 Feb
10:00
Senior Challenge

55 min

Malin SäteråsBoka
Senior Challenge29
17:00
GRIT™ CARDIO

30 min

Camilla SöderströmBoka
GRIT™ CARDIO19
17:20
Actic Core

45 min

Bea ScherpBoka
Actic Core26
17:30
Tabata by Actic

30 min

Camilla SöderströmBoka
Tabata by Actic26
18:15
Les Mills SPRINT™

30 min

Camilla FranckeBoka
Les Mills SPRINT™11
18:15
BODYBALANCE™

55 min

Camilla SöderströmBoka
BODYBALANCE™27
Ons 1 Mar
06:30
Spinning

55 min

Anne Marie EldholmBoka
Spinning19
12:00
Tabata by Actic

30 min

Camilla SöderströmBoka
Tabata by Actic35
17:15
BODYCOMBAT™

55 min

Linnea LindlövBoka
BODYCOMBAT™30
17:30
Yoga

55 min

Lisa GullbergBoka
Yoga30
18:00
RPM™

55 min

Anna ElvkullBoka
RPM™18
18:20
BODYPUMP™

55 min

Ulrika HarrysonBoka
BODYPUMP™34
19:30
Zumba®

55 min

Daniela de SantiBoka
Zumba®30
Tor 2 Mar
08:00
Vatten Qigong

30 min

Maria LysegårdBoka
Vatten Qigong20
10:00
Senior Challenge

55 min

Malin SäteråsBoka
Senior Challenge26
17:15
Indoor Running by Actic

30 min

Anne Marie EldholmBoka
Indoor Running by Actic3
17:15
CXWORX™

30 min

Camilla SöderströmBoka
CXWORX™18
18:00
Les Mills SPRINT™

30 min

Anne Marie EldholmBoka
Les Mills SPRINT™15
18:00
Tabata by Actic

45 min

Camilla SöderströmBoka
Tabata by Actic28
18:30
Vattenträning

45 min

Linda Skoglund OlssonBoka
Vattenträning 25
18:30
BODYBALANCE™

55 min

Maria PalmrothBoka
BODYBALANCE™30
18:40
Spinning

55 min

Caroline SöderquistBoka
Spinning18
19:00
Afro

55 min

Malin ÅngmanBoka
Afro30
Fre 3 Mar
06:30
Spinning

55 min

Anna ElvkullBoka
Spinning20
10:00
Senior Challenge

55 min

Maria PalmrothBoka
Senior Challenge25
12:00
BODYPUMP™

55 min

Camilla SöderströmBoka
BODYPUMP™35
16:30
Actic Core

30 min

Elin TörnecrantzBoka
Actic Core24
16:30
GRIT™ STRENGTH

30 min

Andreas KangroBoka
GRIT™ STRENGTH20
17:00
Spinning

45 min

Elin TörnecrantzBoka
Spinning15
Lör 4 Mar
09:30
BODYPUMP™

55 min

Linnea LindlövBoka
BODYPUMP™35
09:30
Spinning

55 min

Linda JohanssonBoka
Spinning18
Sön 5 Mar
10:00
Indoor Running by Actic

30 min

Rullande InstruktörBoka
Indoor Running by Actic6
15:30
BODYCOMBAT™

45 min

Evelina EklundBoka
BODYCOMBAT™30
16:15
BODYBALANCE™

55 min

Evelina EklundBoka
BODYBALANCE™30

Bli medlem idag!

Välj ditt medlemskort

Gå vidare Övriga prislistor

Prova på kostnadsfritt

Helt kostnadsfritt bjuder vi dig på 60 minuter provträning! Du kan träna både i gymmet eller testa på ett gruppträningspass.

Ta första steget

Fyll i formuläret och få en kod som du visar upp på anläggningen.

Personal

Vi finns här för dig!

Personlig tränare

Adam Osvald

Personlig tränare

Maria Palmroth

Personlig tränare

Christoffer Bayard

Group 7
Se filmen

#ingaursäkter

Allt på ett kort

Träning och simning

På många orter hittar du Actic i anslutning till simhallen. På merparten av dessa anläggningar ingår entrén till simhallen i medlemskapet. Det innebär att du har möjlighet att träna och simma på samma kort.

Vill du veta mer?

Ett bra stöd mot målet

Actic App

Håll koll på all din träning var du än är med vår app till iPhone och Android. Vår app är en kostnadsfri tjänst som ingår i alla våra medlemskap. Om du inte redan har den, ladda ned den idag!